Nadarzyn był miastem (1453-1869) – wystawa- projekty naszych uczniów

W tym roku mija 570 rocznica uzyskania przez Nadarzyn praw miejskich.
Pierwsze wzmianki o Nadarzynie pochodzą z początków XV wieku, kiedy to stanowił on prywatną własność rodziny Nadarzyńskich herbu Radwan, rezydującej w sąsiednim Ruścu. Dzięki staraniom Tomasza Nadarzyńskiego w 1453 roku książę mazowiecki, Bolesław IV podniósł osadę Nadarzyn do rangi miasta.
Nadarzyn prawa miejskie stracił w 1869 roku po stłumieniu Powstania Styczniowego, kiedy przeprowadzony został nowy podział administracyjny guberni, a władza rosyjska Nadarzynowi nadała status osady.
Dwie tablice przygotowali uczniowie klas pierwszych tutejszego Liceum. Nadarzyn nasza przyszłość… to fantastyczne wizje rozwoju miejscowości oraz Nikt nie otworzy… prace plastyczne ukazujące drzwi opuszczonych budynków i to, co wedle wyobraźni młodych twórców może się za nimi ukrywać.
Zainteresowanych historią, teraźniejszością i przyszłością Nadarzyna zapraszamy do zapoznania się z wystawą na pl. Poniatowskiego.
(inf.FB Gminy Nadarzyn)