Nasi uczniowie na Malcie

Na początku marca  grupa uczniów z klasy z językiem angielskim, pod opieką ambasadora programu  English Teaching p. Magdaleny Drzewieckiej, wyjechała na Maltę, realizując kolejny etap projektu ‘ Work More, Get More”.  Wyjazd na Maltę był nagrodą za trzyletnią naukę w klasie realizującej rozszerzony program nauczania języka angielskiego.

Pięciodniowa wycieczka dała uczniom możliwość zwiedzenia najładniejszych miejsc na Malcie, w tym stolicy Valetty, wyspy Gozo, przepięknych nadmorskich miejscowości, a także Lazurowego Okna, które w czasie pobytu runęło do morza i przestało tym samym być wizytówką Malty. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach w szkole językowej Link School of English, a p. Drzewiecka możliwość poprowadzenia zajęć z grupą włoskich studentów. Malta zrobiła na uczniach ogromne wrażenie swoim krajobrazem i śródziemnomorskim klimatem. Przyjechali opaleni i pełni energii do nauki i pracy. Wyjazd sfinansowano z pieniędzy z Fundacji Rozwoju NIDA. Z Fundacją NIDA oraz Polsko- Amerykańską Fundacją FREEDOM współpracujemy od 2013 roku mając nie tylko wsparcie finansowe, ale również metodyczne i dydaktyczne. W związku z nową reformą edukacyjną współpraca będzie kontynuowana, tym razem z nowym LO w Nadarzynie i mamy nadzieję, że będzie równie efektywna, jak z wygaszanym gimnazjum.

Oprócz wspomnianych pieniędzy przyznawanych na projekty, co roku wysyłamy uczniów na obozy językowe, odwiedzają nas nauczyciele anglojęzyczni (native speakers), dostajemy pomoce naukowe i bierzemy udział w weekendowych szkoleniach metodycznych. Wszystkie te działania sponsorowane są przez w/w fundacje, dzięki czemu nie ponosimy jako szkoła żadnych opłat.